Znane i kochane seriale medyczne

Seriale medyczne to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów seriali. Jak pokazują statystyki, widzowie wybierają je równie chętnie co seriale komediowe, oraz trzymające w napięciu seriale kryminalne. Jeśli do tej pory nie oglądaliście żadnego serialu medycznego, ten artykuł stworzyliśmy z myślą o Was. Z bogatej biblioteki tego typu produkcji, wybraliśmy dla Was naszym zdaniem najlepsze. Poniżej nasze TOP 3 seriali medycznych, które koniecznie musicie poznać. Zapraszamy!

„Ostry Dyżur”

„Ostry Dyżur” to pierwszy serial medyczny, który zyskał tak dużą popularność. Serial miał swoją premierę w 1994 roku i na ekranach telewizorów pojawiał się do roku 2009. W sumie powstało aż 15 sezonów tej produkcji. Serial opowiada o losach lekarzy ze szpitala County General. Na przełomie sezonów coraz lepiej poznajemy głównych bohaterów i coraz bardziej się z nimi zżywamy. Co ciekawe na ekranie z zapartym tchem możemy śledzić nie tylko skomplikowane operacje, ale również prywatne losy lekarzy. Ten serial to doskonała produkcja do zaczęcia swojej przygody z serialami medycznymi.

„Chirurdzy”

Na wstępnie uprzedzamy, jeśli nie macie dużo czasu wolnego, nawet nie zaczynajcie oglądać „Chirurgów”. Serial ten ma aż 18 sezonów, a wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon. Od 2005 roku ludzie na całym świecie śledzą losy lekarzy chirurgów ze szpitala Seattle Grace. Przez tak wiele sezonów przeżywamy wiele wzlotów i upadków głównych bohaterów. Przychodzi nam również pożegnać się z niektórymi z nich. Na szczęście na ich miejsce pojawiają się nowi, których nie sposób nie pokochać. Gwarantujemy, że jeśli zaczniecie oglądać ten serial, nie będziecie mogli przestać.

„Doktor House”

„Doktor House” w przeciwieństwie do poprzednich seriali, skupia się głównie na jednej postaci – tytułowym bohaterze. Gregory House to z pewnością postać wyjątkowa. Ten nieco ekscentryczny lekarz, który z łatwością zjednuje sobie sympatię widzów. W każdym z odcinków oglądamy zmagania lekarzy z kolejnymi skomplikowanymi przypadkami medycznymi. W tle oczywiście obserwujemy losy bohaterów, oraz relacje, które nawiązują między sobą.

Wszystkie te seriale są warte uwagi. Gdybyśmy musieli wybrać, sami nie wiedzielibyśmy, który z nich powinien znaleźć się na najwyższym  stopniu podium.