Zastosuj te triki, by bateria w twoim smartfonie działała efektywniej i dłużej

Minęły już te czasy, kiedy jedno naładowanie baterii w telefonie komórkowym wystarczało na kilka dni. Obecnie normą jest jej codzienne ładowanie, nawet jeśli nie używamy naszego smartfona na tyle intensywnie, by to usprawiedliwić. Często za przyspieszone rozładowanie odpowiadają różne aplikacje i funkcje, z których korzystamy – bywa, że nie do końca świadomie. Na szczęście, istnieje kilka trików, które pomogą wydłużyć czas działania baterii.

Po wyczerpaniu energii w naszym smartfonie, możemy napotkać wiele problemów – może nam przeszkodzić to w dokonaniu płatności, uruchomieniu nawigacji czy połączeniu się z kimś w ważnej sprawie. Dlatego dobrze jest mieć przy sobie zawsze naładowany powerbank, który pomoże nam w nagłej sytuacji. Niemniej jednak, jeśli zauważamy, że nasza bateria rozładowuje się szybciej niż zwykle, prawdopodobnie za to odpowiadają pewne funkcje w naszym telefonie, które mogą okazać się niepotrzebne. Poniżej przedstawiamy kilka rad, które mogą pomóc twojej baterii działać dłużej.

Aplikacje działające na naszym urządzeniu mogą znacznie obciążać baterię. Dlatego warto zacząć od przeglądu tych, które są obecne na naszym smartfonie. Najlepszym rozwiązaniem może być usunięcie tych, z których już nie korzystamy. Następnie, sprawdź aplikacje działające w tle – te niepotrzebne najlepiej wyłączyć. W nowszych modelach telefonów często znajduje się opcja „bateria adaptacyjna”, która pomaga ograniczyć zużycie energii przez aplikacje działające w tle.

Jeśli twoje urządzenie nie posiada tej funkcji, pozostaje ci ręczne zamykanie programów, których aktualnie nie używasz. Warto także dokładnie przejrzeć ustawienia – być może okaże się, że niektóre aplikacje uruchamiają się automatycznie za każdym razem po restarcie telefonu. Kolejnym sposobem jest sprawdzenie, które aplikacje zużywają najwięcej energii i wprowadzenie dla nich odpowiednich ograniczeń w ustawieniach.