Windows 11 i Update Stack Packages – jakie zmiany?

Dystrybucja aktualizacji jest jednym z kluczowych elementów systemu operacyjnego Windows. Pozwala ona łatać dziury w systemie oraz zapobiega przyszłym niedogodnościom. Nowe narzędzie do instalowania takich aktualizacji dzięki Windows Update, ma sprawić, że powłoka zabezpieczająca będzie bardziej stabilna.

Zmiany następują wraz z postępem technologicznym. Tak też zmiany doczekał się Windows 11 wraz z nowym updatem.

Update Stack Packages to nowa funkcja dla uczestników programu Windows Insider build Windows 11. System komputerowy musi co jakiś czas zostać zaktualizowany, a nowy update dodaje ciekawy sposób realizacji systemowych aktualizacji. Całość polega na dzieleniu pakietu na mniejsze części i instalowaniu ich co jakiś czas. Łatki mają zapewnić stabilność powłoki. Modularność systemu ma znacznie wzrosnąć, jak zapowiada Microsoft i dodaje, że USP pozwala na aktualizacje mniejszych części nawet poza harmonogramem. Każde uruchomienie Windows Update powodowałoby wyszukiwanie nowszych aktualizacji dla całego systemu.

Jak widzisz Windows 11 też może być aktualizowany pod katem łatek systemowych. Nie oznacza to, że jest to słaby system operacyjny. Na pewno jest rozwijany i wzmacniany.