Sylvester Stallone oskarżany o niewłaściwe zachowanie na planie "Tulsa King": Wyznaczał statystom miano "grubasów"

Podczas realizacji drugiego sezonu znanej produkcji telewizyjnej „Tulsa King” doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Sylvester Stallone, znany Hollywoodzki aktor, został oskarżony przez agencję zatrudniającą statystów, Rose Locke Casting, o poniżanie i wyzywanie statystów. Ostatecznie firma postanowiła przerwać współpracę i opuścić plan zdjęciowy.

Rose Locke Casting to agencja odpowiedzialna za zatrudnienie statystów na potrzeby drugiego sezonu serialu „Tulsa King”. W sposób nieoczekiwany zdecydowali się na zerwanie kontraktu z zarówno Sylvestrem Stallone’em jak i reżyserem Craigiem Ziskiem, oskarżając ich o niewłaściwe zachowanie i mobbing.

Według firmy, Stallone wraz z Ziskiem nazwali statystów „grubasami”, co stanowiło jedynie część nieodpowiednich uwag kierowanych w ich stronę. Niekonwencjonalne zachowanie duo spowodowało oficjalną rezygnację agencji z dalszej współpracy z producentem Taylorem Sheridanem. Aktor, według doniesień Rose Locke Casting, proponował również zastąpienie statystów „przystojnymi młodymi dziewczynami, które stanowiłyby odpowiednie tło” dla niego.

Reżyser Craig Zisk stanowczo zaprzecza oskarżeniom o niewłaściwe zachowanie i wyraża zdziwienie postawą agencji. W wywiadzie udzielonym portalowi TMZ, podkreśla, że nigdy nie używał wobec statystów obraźliwych słów. Dodatkowo, twierdzi, że nigdy nie proponował zatrudnienia „ładnych młodych dziewczyn”. Wszelkie doniesienia na ten temat może obalić żona Sylvestra Stallone’a, Jennifer Flavin, która towarzyszyła mężowi na planie. Zisk zauważa jednak, że firma nie spełniła swojego kontraktu i nie dostarczyła mu zdjęć statystów przed ich przybyciem na plan. Statyści mieli być w wieku od 18 do 30 lat, a okazało się, że są starsi.

Serial „Tulsa King” cieszył się dużym uznaniem widzów po premierze pierwszego sezonu i otrzymał pozytywne recenzje od krytyków – co rzadko zdarza się w filmografii Stallone’a. Głównym bohaterem jest członek nowojorskiej mafii Dwight „Generał” Manfredi (Stallone), który po 25 latach spędzonych w więzieniu zostaje zesłany przez szefa do Oklahomy, aby rozszerzyć działalność. Zaczyna podejrzewać, że mafia działa przeciwko niemu i zaczyna budować własną ekipę. Serial dostępny jest na platformie SkyShowtime w Polsce.