Rynek paliw w Polsce: właśnie nadchodzi ważna zmiana

Przemysł paliwowy jest pod stałym nadzorem wielu analityków, którzy dokładnie badają wszelkie tendencje i fluktuacje na tym rynku. Najświeższe prognozy tych specjalistów są źródłem optymizmu — przewidują one bowiem spadek cen paliwa.

Wydaje się, że najtrudniejszy czas dla sektora paliwowego już minął, a zamieszanie polityczne związane z wyborami parlamentarnymi zostało zostawione za nami. Możemy zatem stwierdzić z pewnością, że sytuacja na rynku paliwa jest teraz stabilniejsza.

Poprzedni tydzień przyniósł pierwsze obniżki cen, a w najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych. Bez wątpienia jest to zachęcający sygnał, który sugeruje, iż wkrótce będziemy płacić mniej za paliwo na stacjach benzynowych niż jeszcze kilka dni temu.

Eksperci podkreślają szczegółowo prognozowane ceny paliw aż do daty 3 grudnia. Jak wynika z naszej najnowszej analizy, od 27 listopada do 3 grudnia 2023 roku cenę benzyny Pb98 możemy oczekiwać w przedziale 6,89-7,04 zł/l na większości stacji benzynowych. W przypadku Pb95 przewidywany jest zakres cenowy 6,37-6,49 zł/l. Co do diesla, analitycy spodziewają się cen pomiędzy 6,58 a 6,70 zł/l. Wyróżniają też spadkową tendencję w cenach autogazu, który powinien kosztować między 3,01 a 3,10 zł/l