Polki podbijają międzynarodowe konkursy piękności – nasz kraj dumnie reprezentowany na arenie globalnej!

Pod koniec każdego roku, świat staje się areną dla różnorodnych konkursów piękności. Na tych prestiżowych wydarzeniach, Polskę mają zaszczyt reprezentować finalistki Miss Polski. Dla nich to nie tylko okazja do zaprezentowania swojego kraju, ale także możliwość poznania nowych kultur, degustacji egzotycznych potraw i spotkania z kobietami z całego świata, które podobnie jak one, pragną zrobić coś dla siebie i innych.

Gdzie tym razem mogliśmy zobaczyć nasze Miss? Angelika Jurkowianiec, triumfatorka tytułu Miss Polski 2023, reprezentowała nasz kraj w konkursie Miss Universe, który odbył się w Salwadorze. Julia Marcinkowska jako 1 Wicemiss Polski 2023 zaś udała się do Japonii, by wziąć udział w konkursie Miss International. Dominika Staniaszek, zdobywczyni tytułu 2 Wicemiss Polski 2023 miała okazję odkryć uroki Albanii podczas konkursu The Miss Globe. Co więcej, Dominika znalazła się w prestiżowej grupie TOP15! Patrycja Jarocka – 3 Wicemiss Polski 2023, aktualnie reprezentuje Polskę w Malezji na konkursie Miss Tourism International, którego finał zaplanowany jest na 25 listopada. Niedawno do kraju wróciła Oliwia Mikulska, zdobywczyni tytułu 1 Wicemiss na chińskim konkursie Miss Friendship International. Na koniec roku czeka nas jeszcze lot Aleksandry Klepaczki – Miss Polski 2022 do Kolumbii, gdzie weźmie udział w konkursie Reinado Del Cafe Internacional.

Organizatorzy międzynarodowych konkursów piękności mają różne oczekiwania. Dla niektórych istotna jest promocja kraju pochodzenia finalistek, inni cenią zaangażowanie uczestniczek w akcje charytatywne, a jeszcze inni stawiają na promowanie talentów. W ramach Miss Universe, każda z finalistek przygotowuje projekt związany z inicjatywą „VOICE FOR CHANGE”. Angelika Jurkowianiec skupiła się na promowaniu profilaktyki i badań jako metody zapobiegania chorobom – co jest spójne z jej działaniami jako Miss Polski i jej wykształceniem. W konkursie Miss International, finalistki angażują się w projekt „Beauties for SDGS” promujący zrównoważony rozwój. Julia Marcinkowska przygotowała w tym zakresie projekt dotyczący rozwoju dzieci przez muzykę.