Planszówki – doskonały sposób na spędzenie czasu ze znajomymi!

Granie w planszówki staje się coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach zdecydowanie częściej i chętniej sięgają po nie dorośli. Okazuje się, że na rynku dostępnych jest wiele gier planszowych przeznaczonych właśnie dla tych starszych miłośników. Granie w gry to również doskonały pomysł na spędzanie czasu ze znajomymi. Więc jeśli nie macie planów na weekend, polecamy umówić się z kilkoma osobami właśnie na planszówki!

Ciekawe gry towarzyskie na imprezę

Mianem planszówek określane są wszystkie gry, zaczynając od chińczyka, a kończąc na grach, które w zasadzie planszy nie posiadają. Wśród najpopularniejszych gier w sklepach znajdziecie gry towarzyskie, doskonałe na spotkanie ze znajomymi. Jedną z najpopularniejszych gier tego typu jest Taboo. Gra polega na tym by swoim przeciwnikom opisać hasło, które mamy na specjalnej karcie. Haczyk polega na tym, że nie możemy użyć zakazanych słów, które mamy wyszczególnione. Kto zdobędzie najwięcej punktów – wygrywa. To bardzo zabawna, towarzyska gra, która sprawdzi się na każdej imprezie. Kolejną ciekawą propozycją jest gra 5 Sekund. W pudełku znajdziemy planszę, pionki, zabawną klepsydrę oraz mnóstwo kart z pytaniami. Wszystkie pytania zaczynają się od „wymień…”. Mamy 5 sekund na udzielenie poprawnej odpowiedzi. A wierzcie nam, że 5 sekund na wymienienie 3 czerwonych rzeczy to wcale nie jest dużo. Gra zapewnia mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy, zarówno młodszym jak i starszym graczom.

Popularne gry planszowe dla dorosłych

Oprócz wcześniej wymienionych gier towarzyskich, istnieje także wiele ciekawych gier planszowych dla dorosłych. W sklepach jest ogromny wybór planszówek z każdego gatunku. Oczywiście wśród najpopularniejszych nie zabraknie takich gier jak doskonale znane wszystkim Monopoly, czy Eurobiznes. Dużą popularnością cieszy się także Kolejka oraz gra Wsiąść do Pociągu. Te gry doskonale sprawdzą się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z planszówkami. A co dla osób, które już grają jakiś czas i szukają czegoś nowego? Nas zachwyciła ostatnio gra Everdell. Jest to przepięknie wydana planszówka od firmy Rebel. Jej plansza jest naprawdę wyjątkowa, ponieważ w jej skład wchodzi drzewo, które musimy samodzielnie zbudować przed rozgrywką. Gra nie należy do najprostszych i ma dość zaawansowaną instrukcję, ale gwarantuje doskonałą zabawę na wiele godzin. Jest to połączenie gry ekonomicznej, ze strategią, z odrobiną fantastyki. Z pewnością będziecie zachwyceni wykonaniem gry, jak i samą jej mechaniką.