Czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Wady i zalety

Od jakiegoś czasu hulajnogi elektryczne zyskały ogromną popularność. Bardzo chętnie korzystamy z tych ogólnodostępnych hulajnóg miejskich, wynajmowanych na minuty lub na kilometry. Wiele osób również decyduje się na zakup takiej hulajnogi na własność. Właśnie dlatego postanowiliśmy sprawdzić jakie są wady i zalety korzystania z hulajnogi elektrycznej. Postaramy się także odpowiedzieć na pytanie, czy warto inwestować i kupować hulajnogę elektryczną na własność.

Zalety hulajnóg elektrycznych

Hulajnogi elektryczne mają wiele zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim jest to bardzo ekologiczny środek transportu. Hulajnogi nie wydzielają żadnych spalin, dlatego są bardzo bezpieczne dla środowiska. Prawdopodobnie między innymi dlatego stały się ostatnio tak popularne. Drugą równie ważną zaletą jest to, że jest to bardzo tani środek transportu, w przypadku gdy posiadamy hulajnogę na własność. Gdy decydujemy się na wypożyczenie jednej z ogólnodostępnych hulajnóg, wszystko zależy od czasu przez który będziemy z niej korzystać oraz z dystansu, który mamy do pokonania. Jednak bardzo często i tak bardziej opłaca się podróż hulajnogą. Decydując się na podróż hulajnogą nie musimy się również martwić o miejsce parkingowe. Możemy ją zabrać ze sobą do miejsca, do którego pojechaliśmy lub zostawić ją przed budynkiem. Podróż hulajnogą nie wymaga od nas żadnego wysiłku i pozwala w miarę szybko przemieścić się z miejsca A do miejsca B. Ostatnią zaletą, o której chcielibyśmy wspomnieć jest to, że podróżując hulajnogą elektryczną omijamy wszystkie korki, także godziny szczytu nie będą już taką katorgą.

Wady hulajnóg elektrycznych

Wydaje się, że hulajnogi elektryczne posiadają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Nie oznacza to jednak, że mają same zalety. Podstawową wadą podróży hulajnogą jest stan nawierzchni dróg. Chociaż hulajnoga przejedzie po nierównościach, nie będzie to komfortowe dla podróżującego. Drugą wadą może być również waga tego sprzętu. Hulajnogi elektryczne mogą ważyć nawet do 25 kg, co czasami może okazać się problematyczne. Szczególnie jeśli mieszkamy w bloku, bez windy. Wadą może okazać się również cena hulajnogi. Ale jak dobrze poszukać, możemy znaleźć przyzwoity sprzęt już za około 800-900 zł, co daje mniej niż cena średniej jakości roweru. Musimy również pamiętać o systematycznym ładowaniu hulajnogi, żeby nie spotkała nas po drodze nieprzyjemna niespodzianka. Podsumowując, jeśli niestraszne Wam nierówności na drogach i macie odrobinę oszczędności, warto zainwestować w hulajnogę elektryczną na własność. Jest to zdecydowanie środek transportu godny uwagi.