Jak prawidłowo skorzystać z ulgi na internet w deklaracji podatkowej za 2023 rok?

Za nami jest początek nowego roku, a co za tym idzie, nadszedł moment na przeprowadzenie rozliczeń podatkowych. W trakcie sporządzania swojej deklaracji podatkowej masz możliwość skorzystania z różnego rodzaju ulg, które mogą znacząco obniżyć kwotę podatku dochodowego do zapłacenia. Wśród wielu dostępnych opcji znajduje się również ulga za korzystanie z internetu. Jest to opcja dostępna dla osób, które regularnie opłacają rachunki za dostęp do globalnej sieci. Czy jednak każdy może z niej skorzystać i ile wynosi kwota, którą można odliczyć?

Ulga na korzystanie z internetu w deklaracji podatkowej jest formą ulgi, z której mogą skorzystać osoby, których dochody są obłożone skalą podatkową lub opodatkowane na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego. To oznacza, że jeśli ponosisz koszty związane z korzystaniem z internetu, możesz skorzystać z tej ulgi podczas swojego rocznego rozliczenia podatkowego. Nie ma znaczenia, na jaki sposób korzystasz z sieci: czy jest to połączenie stałe, bezprzewodowe czy korzystanie z Internetu poprzez urządzenia mobilne. Zastosowanie ulgi pozwala na odliczenie rachunków za korzystanie z internetu poniesionych w ciągu całego roku.

Ważnym aspektem jest fakt, że ulga na korzystanie z internetu nie mogła być wykorzystana w poprzednich latach. Oznacza to, że możliwość skorzystania z tej ulgi jest dostępna jedynie w roku bezpośrednio poprzedzającym bieżące rozliczenie podatkowe.