Chcesz uciec przed inflacją? Kup złoto!

Przez szybko rosnącą inflację wartość naszych oszczędności na lokatach bardzo szybko maleje. Co zrobić, żeby temu zapobiec w perspektywie długoterminowej? Kupić złoto!

Złota sztabka lub złota moneta może być dobrą inwestycją na niepewne czasy. Przede wszystkim — jest to produkt fizyczny, łatwy do przechowywania oraz łatwy do zbycia. Jest to aktywo, które zazwyczaj zachowuje swoją siłę nabywczą. Na przestrzeni dziesięcioleci złoto wciąż zachowuje swoją wartość, w przeciwieństwie do papierowego pieniądza lub oszczędności ulokowanych na koncie bankowym. Mając nadwyżkę finansową, możemy zdecydować się na zakup złotej biżuterii, numizmatów i monet kolekcjonerskich, sztabek lokacyjnych oraz monet bulionowych. Warto kupować złoto w sprawdzonych miejscach oraz przechowywać dokumenty zakupu: paragony lub faktury.

Złoto łatwiej jest odsprzedać, kiedy potrafimy udowodnić, że nabyliśmy je u rzetelnego źródła oraz w pełni legalnie. Pamiętajmy również, żeby dbać o złoto, które nabyliśmy — jeśli złota moneta lub złota biżuteria będzie porysowana lub mechanicznie uszkodzona — przy sprzedaży otrzymamy niższą cenę.

One thought on “Chcesz uciec przed inflacją? Kup złoto!

Dodaj komentarz