Żywotność telefonów komórkowych – nowe strategie producentów

Jeśli jesteś fanem technologii, prawdopodobnie znasz termin programowanej przestarzałości. Tym terminem określamy fakt, że wiele elementów elektronicznych i komputerowych zostało zaprogramowanych na określony czas i w tym momencie ulegają awarii bez względu na to, jak o nie dbamy. Chociaż jest to koncepcja, która wywołała wiele kontrowersji w swoim czasie i okazała się prawdziwa w kilku przypadkach, faktem jest, że jest to już przeszłość. Normy rynkowe uległy zmianie i żywotność telefonu jest teraz znacznie dłuższa.

Żywotność telefonów komórkowych

Przyczyny tej zmiany w rozumieniu biznesu są dość logiczne. W dzisiejszych czasach wielu producentów jest zainteresowanych tym, aby ich klienci płacili miesięczne opłaty za ich usługi. W związku z tym klient musi posiadać urządzenie, na którym będzie mógł korzystać z tych usług, aby móc realizować te subskrypcje. Jeśli, z powodu starzenia się, klient jest zmuszony do odnawiania telefonu co kilka lat, będzie miał mniej pieniędzy do inwestowania w takie subskrypcje. Jeśli Twój ekran jest pęknięty, porysowany lub ma jakikolwiek problem, możesz go wymienić na nowy, a Twój telefon będzie nadal działał tak dobrze, jak zawsze.

Świat subskrypcji

Musimy pamiętać, że telefony komórkowe są zaprojektowane do pełnienia różnego rodzaju funkcji. Dlatego też subskrypcje, które można za ich pośrednictwem realizować, są bardzo zróżnicowane. Począwszy od płacenia za platformy telewizyjne, poprzez płatne uprawianie sportu online, streaming muzyki czy subskrypcję platform informacyjnych. Bardzo powszechne jest posiadanie wszystkich tego typu usług, które oprócz dostarczania znacznie większej wartości do telefonu, pomagają producentowi budować lojalność klientów poprzez te aplikacje.
Aby dana osoba mogła z tego skorzystać, musi mieć dobrze działający telefon komórkowy i właśnie z tego powodu obserwujemy trend, w którym ludzie częściej naprawiają swoje telefony komórkowe niż kupują nowe. Z drugiej strony, technologia rozwinęła się tak bardzo, że trudno było zaoferować nowy zestaw słuchawkowy każdego roku z wielu różnych nowych funkcji. W ostatnim czasie ulepszenia oznaczały zwiększenie pamięci RAM lub szybkości procesora, ale to nie wystarczy dla społeczności, która pragnie nowych technologii lub sprzętu.

Podsumowanie

Coraz trudniej jest wprowadzić na rynek nowy telefon, który wnosi coś nowego do tego, co użytkownicy już mają. Przeżyliśmy pokolenie, w którym z każdym rokiem nowa technologia uzasadniała zakup nowego telefonu komórkowego. Te telefony zostały nawet kupione bez wyczerpania ich gwarancji, ale teraz wszystko się zmieniło.
Krótko mówiąc, jest to nowy sposób patrzenia na rynek, w którym firmy naprawcze mają wiele do zaoferowania. Oferowanie szybkich, jakościowych i gwarantowanych usług naprawczych to najlepszy list wprowadzający, jaki może mieć firma tego typu i dzięki któremu może znacznie przedłużyć żywotność telefonów komórkowych.