The Gunk – dopracowany gra… bez fabuły

Ciekawy case może nam dać dosłownie wszystko. Tak miałem w przypadku gry, która został porządnie zrobiona i dopracowana ale zabrakło fabuły. Jeśli wiesz o jakiej grze mowa, to pewnie zwróciłeś uwagę na te rzeczy co i ja. Jak to jest, że dobrze zapowiadająca się gra, okazuje się jednak być fiaskiem?

Gry mogą być różne. Pod dobrą technicznie grą, z przyjemnym gamplayem może kryć się prawdziwie nie udana gra. Nie chodzi więc o rozgrywkę, grafikę, działanie całego systemu gry czy też niedopracowanie szczegółów. Niektóre gry są po prostu nudne, nie mają wciągającej fabuły i taka jest właśnie The Gunk.

Ciekawy case od gry The Gunk rozpoczyna się od pierwszej akcji. Poznajemy parę dziewczyn, której historia toczy się przez całą oryginalną grę The Gunk. Dziewczyny trafiają na planetę, którą pokrywa Gunk czyli śluz. Chciałyby one aby planeta dalej była piękna, zielona, z pastwiskami tęczowymi od zasadzonych zbóż i traw. Niestety przez śluz umiera wszystko, nie tylko roślinność ale również urocze zwierzątka. A na śluzie tym rosną mięsożerne stwory, które trzeba unicestwić.

Nie ma ona ręki ale za to ma piękny odkurzacz, który ma sprawić, że śluz i potwory znikną z tego świata. To prawdziwy rarytas dla miłośników ładnego mieszkania, domu i wszechogarniającego ładu. Jest to gra przeznaczona dla osób, które lubią wiedzieć o co chodzi w grze, nie chcą się zastanawiać tylko oczyszczać świat ze zła. Wówczas mogą zyskać grę na ponad 5 godzin wspaniałej rozrywki, która umożliwia walkę z brudem.

Takie doświadczenie dostarcza ciekawego casea. Mimo, że gra jest nudna to i tak część graczy będzie chciała w nią zagrać. Oczywiście jeśli nie wie, że za darmo czekają ich dużo lepiej zrobione pod względem fabuły gry. Jest to gra prezentująca świat bez obrażania, urażania nikogo, pozbawionego wszelkich emocji ale za to z zachowaniem poprawności.