Znamy wyrok sądu w sprawie Depp kontra Heard

Proces Johnny Depp kontra Amber Heard to z pewnością jedna z głośniejszych spraw ostatnich miesięcy. Dzięki transmisji na You Tube mogli go śledzić ludzie z całego świata. Tak też się stało. Wiele osób z zapartym tchem śledziło poczynania adwokatów obydwu stron i ze zniecierpliwieniem czekało na wyrok sądu w Wirginii. Teraz już wszystko jest jasne. W środę, 1 czerwca, sąd ogłosił wyrok, Amber Heard została uznana za winną i musi zapłacić 15 milionów odszkodowania Johnnemu Deppowi.

Jak doszło do procesu?

Początki

Johnny Depp i Amber Heard poznali się na planie filmu, w którym obydwoje występowali, w 2009 roku. Chociaż z początku znajomość wydawała się niewinna, w końcu pomiędzy aktorami zaiskrzyło. W 2012 roku, aktor zostawił swoją partnerkę Vanessę Paradis i związał się z Amber. Para po dwóch latach związku zaręczyła się, a następnie wzięła ślub. Sielanka nie trwała jednak zbyt długo. Już w 2016 roku pomiędzy małżonkami dochodziło do awantur i wzajemnych oskarżeń. W grę wchodziły również narkotyki oraz duże ilości alkoholu, podobno spożywane przez obydwoje aktorów.

Rozwód

Jeszcze w tym samym roku Amber wniosła pozew o rozwód. Domagała się również, żeby sąd wysłał Deppa na przymusową terapię, jednak bezskutecznie. Wtedy pojawiły się pierwsze oskarżenia wobec aktora, dotyczące stosowania przemocy domowej. Do finalizacji rozwodu doszło w 2017 roku, jednak sprawy pomiędzy byłymi już małżonkami wciąż były napięte.

Wzajemne oskarżenia

W 2018 roku, po publikacji artykułu Amber, media uznały Deppa za damskiego boksera. Mimo, że aktorka pisząc o przemocy domowej nie podała jego nazwiska. Z powodu artykuły, współpracę z aktorem zerwali między innymi Disney oraz Warner Bros. W 2019 roku Johnny Depp pozwał byłą żonę o zniesławienie. Domagał się rekompensaty w wysokości 50 milionów dolarów. Aktorka wytoczyła kontrproces, domagając się 100 milionów. To właśnie te zmagania na sali sądowej mogliśmy obserwować od kwietnia tego roku.

Wyrok sądu w sprawie Depp kontra Heard

1 czerwca 2022 roku sąd w Wirginii ogłosił wyrok w sprawie. Zgodnie z nim proces wygrał Johnny Depp. Sąd wyrokował na jego korzyść i zarządził, że Amber Heard musi wypłacić mu 15 milionów dolarów za zniesławienie. Jednak aktor nie jest bez winy i w kontrpozwie sąd uznał go za winnego jednego z trzech zarzucanych mu czynów. W związku z tym Depp będzie musiał zapłacić Heard 2 miliony dolarów odszkodowania.