Obroża na kleszcze Kiltix dla psów małych i dużych

Insekty potrafią być bardzo niebezpieczne dla zwierząt domowych, dlatego należy skutecznie chronić swoich czworonożnych podopiecznych przed najpopularniejszymi owadami. Pchły oraz kleszcze powodują bolesne ukąszenia, swąd, odczyny alergiczne oraz przenoszą niebezpieczne dla zdrowia choroby. Walka z insektami polega głównie na ograniczaniu kontaktu zwierzęcia z owadem. W tym celu warto zastosować obrożę na kleszcze Kiltix.

Dlaczego warto kupić psu obrożę na kleszcze?

Obroże przeciw kleszczom oraz pchłom to produkty nasączone substancją biobójczą. Zapewniają parę miesięcy skutecznej ochrony. Obroża na kleszcze Kiltix to nawet 7 miesięcy ochrony przed kleszczami, np. od wiosny do jesieni, czyli w okresie największej aktywności tych pajęczaków. Obrożę zakłada się zwierzęciu raz, nie trzeba jej zdejmować przez cały okres jej aktywności. Obroża uwalnia substancje czynne, które przedostają się do organizmu zwierząt, zapewniając im wysoce skuteczną ochronę. Obroża na kleszcze Kiltix działa również na pchły, ponieważ zawiera aż dwie substancje czynne. To połączenie ogranicza ilość środków i lekarstw podawanych zwierzakowi.

Co zawiera obroża na kleszcze Kiltix?

W skład obroży wchodzi jeden z syntetycznych pyretroidów, jakim jest flumetryna oraz karbaminian. Obie substancje działają na siebie synergistycznie, czyli wzmacniają swoje działanie. Dzięki temu obroża na kleszcze Kiltix skutecznie odstrasza kleszcze oraz pchły. Pies nie jest narażony na niebezpieczne choroby przenoszone przez te insekty. Ochrona przed pchłami jest szczególnie istotna dla psów, które mają alergię na ślinę tych insektów. Pchły często wywołują atopowe zapalenie skóry, które jest bardzo nieprzyjemne dla zwierząt. Obroże przeciw kleszczom Kiltix powinny być noszone cały czas, w celu zapewnienia stałego poziomu ochrony, nie należy robić przerw.

Jak założyć psu obrożę Kiltix?

Przed zakupem obroży warto wybrać odpowiedni rozmiar, który powinien być dopasowany do wielkości zwierzaka. W sprzedaży dostępne są małe i duże obroże, dlatego bez trudu uda się dobrać odpowiedni model. Obroże umieszczone są w plastikowym opakowaniu – przed nałożeniem należy wyciągnąć obroże, oderwać plastikowe zabezpieczenia. Obroża nie może być uszkodzona. Obrożę na kleszcze Kiltix wystarczy owinąć wokół szyi psa, a następnie przekłada się końcówkę paska przez klamerkę. Prawidłowo założona obroża nie jest zbyt ciasna, ale też nie może być za luźna. Między obrożą a skórą psa powinny mieścić się dwa palce. Należy zostawić dwa centymetry zapasu, a resztę paska obciąć nożyczkami.