Nowy kompaktowy projektor laserowy LG, ważący mniej niż 1,5 kg, wkrótce dostępny na rynku

Planowany na początek następnego miesiąca debiut na rynku ma nowy projektor multimedialny firmy LG. Model ten, oznaczony jako LG CineBeam Q 2024, charakteryzuje się niezwykle niewielkimi rozmiarami, a jego ciężar nie przekracza zaledwie 1,5 kg.

Kompaktowa konstrukcja to jeden z atutów premierowego projektora od LG – cały sprzęt zamknięto w obudowie o gabarytach 80 x 135 x 135 mm, przy czym całkowita masa urządzenia wynosi tylko 1,49 kg.

Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie to posiada laserowe źródło światła składające się z trzech wiązek. Dzięki temu jest ono w stanie osiągnąć jasność na poziomie 500 ANSI lumenów. Producent szczyci się także doskonałymi parametrami odwzorowania barw – według jego danych, paleta barw DCI-P3 jest pokrywana w aż 154,2 procentach.

Model ten oferuje natywną rozdzielczość FullHD, ale dzięki technologii upscalingu możliwe jest również wyświetlanie materiałów w rozdzielczości 4K. Projektor jest wyposażony w wbudowany głośnik i obsługę Wi-Fi. Dodatkowym atutem jest niski poziom hałasu – w trybie Eco wynosi on jedynie 25 dB.

Oficjalna cena nowego modelu projektora LG jest ciągle nieznana, lecz prawdopodobnie została ujawniona przez jeden z niemieckich sklepów internetowych, który podał kwotę 1299 euro, co po przeliczeniu daje około 5580 złotych.