Nowe miejsce dla miłośników zwierząt. Zbliża się otwarcie Orientarium w Łodzi!

Na polskiej mapie zoologicznej, już niebawem, pojawi się miejsce warte odwiedzenia. Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Orientarium w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Ten nowoczesny obiekt ma szanse przyciągać tłumy turystów, tak jak od kilku lat Afrykarium z wrocławskiego ZOO. Wielkie otwarcie zaplanowano tuż przed majówką – 29 kwietnia. Dlatego jeśli jeszcze nie macie planów na długi weekend, może warto zaplanować wypad do Łodzi?

Orientarium w łódzkim ZOO

Otwarcie Orientarium w Łodzi jest bardzo oczekiwane, zarówno przez mieszkańców tego miasta, jak i przez miłośników zwierząt z całej Polski. Termin otwarcia był kilkukrotnie przekładany, ale teraz poznaliśmy już ostateczną datę. Orientarium progi dla zwiedzających otworzy tuż przed majówką. Dzięki długiemu weekendowi atrakcję będzie mogło odwiedzić wielu turystów. Czego możemy się spodziewać w tym nowoczesnym obiekcie. Orientarium wchodzi w skład łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Nowoczesny kompleks w swoich murach zgromadził zwierzęta i rośliny z Azji Południowo-Wschodniej. Główną atrakcją Orientarium będzie ogromne akwarium, które będzie można podziwiać, przechadzając się podwodnym tunelem. Zobaczymy w nim ryby, płaszczki i rekiny. Oprócz tego w Orientarium zamieszkały krokodyle gawialowe, orangutany, słonie i wiele innych, ciekawych gatunków zwierząt. W całym kompleksie nie zabraknie też miejsc idealnych do odpoczynku, a także restauracji, w których będzie można zjeść pyszny, ciepły posiłek.

Co jeszcze warto zobaczyć w Łodzi?

Jeśli planujecie wycieczkę do Łodzi, oprócz Orientarium warto odwiedzić również kilka innych miejsc. Łódź jako miasto słynie z Manufaktury oraz najdłuższej, handlowej ulicy – Piotrkowskiej. Nie możemy jednak zapominać, że to przede wszystkim miasto pięknych kamienic oraz zabytkowych pałaców fabrykantów. Będąc w Łodzi warto zajrzeć na Księży Młyn, pospacerować po łódzkich parkach i zwiedzić muzeum mieszczące się w pałacu Izraela Poznańskiego. Kilka dni w Łodzi pozwoli Wam poznać to miasto od jak najlepszej strony.