Brak planów na majówkę? Zaplanuj z nami długi weekend

Tegoroczna majówka to aż cztery dni wolnego. Ostatni dzień kwietnia wypada w sobotę, a co za tym idzie później czekają nas jeszcze 3 dni wolnego. Początek maja to doskonały moment, żeby wybrać się ze znajomymi lub rodziną na krótką wycieczkę. A jeśli skorzystamy z urlopu i dobierzemy kilka dni wolnego, możemy pozwolić sobie nawet na tydzień odpoczynku. W takim razie, co najlepiej robić w majówkę? Gdzie wyjechać i co zobaczyć?

Morze, góry, Mazury?

Majówka to doskonały moment na długie piesze wycieczki. To czy wybierzecie na wyjazd góry, morze czy Mazury tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od Was i Waszych preferencji. Do niektórych zdecydowanie bardziej przemawiają długie spacery po plaży i szum morza. Inni wolą piesze wycieczki po górach i podziwianie górskich krajobrazów. A jeszcze inni wybiorą mazurskie jeziora i otaczające je piękne lasy. Dobrym wyborem będzie też wyjazd do innego miasta, w celu zwiedzenia go i poznania jego uroków. Jeśli jeszcze nie byliście w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu, polecamy te miasta na długi weekend. Z pewnością nie zbraknie w nich atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli macie kilka dni wolnego więcej możecie spróbować upolować tanie bilety lotnicze i wybrać się na szybką, zagraniczną wycieczkę. Z doświadczenia wiemy, że czasem bilety lotnicze mogą kosztować mniej niż pociąg, którym możemy podróżować po kraju. A jak wiadomo, czasem dobrze jest zmienić otoczenie.

A jeśli nie wycieczka to co?

Warto wykorzystać ten wolny czas do spędzenia czasu w gronie najbliższych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, spędzajcie jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. My zawsze zachęcamy do aktywnego odpoczynku. Spacery, jazda na rowerze, czy wizyty na basenie to doskonałe propozycje na długi weekend. Makówka jest również doskonałym momentem na rozpoczęcie sezonu grillowego. W tym przypadku jednak musicie pamiętać o ogólnie panujących przepisach, mówiących o tym, że nie wszędzie możemy zgodnie z prawem odpalić grilla.