Mundial jest nasz! Polska awansowała do finałów Mistrzostw Świata w piłce nożnej!

Marzenia wielu kibiców się spełniły. Polska drużyna piłkarzy zagra w finałach Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Co ciekawe będzie to pierwszy raz, kiedy tak ważny turniej odbędzie się na Bliskim Wschodzie. Otwarcie Mundialu 21 listopada 2022 roku, a w całym turnieju wezmą udział 32 drużyny. Czy uda nam się powtórzyć sukces z 1974 roku?

Mundial 2022

W tym roku odbędą się 22 Mistrzostwa Świata. To sportowe wydarzenie, na które czekają kibice z całego świata. Pierwsze spotkanie, to tradycyjnie mecz gospodarzy Mundialu z wylosowaną drużyną, zaplanowano je na 21 listopada. Finał natomiast zobaczymy 18 grudnia. Drużyny piłkarskie będą rozgrywać swoje mecze na ośmiu stadionach. Wszystkie obiekty są wyjątkowo nowoczesne i doskonale przygotowane do przeprowadzenia na nich tak dużego i międzynarodowego wydarzenia. Największy z nich pomieści aż 80 tysięcy kibiców z całego świata. Podano także ceny biletów na mecze turniejowe. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni, ponieważ twierdzą, że cena jest zdecydowanie za wysoka. Za najtańszy bilet, przyjezdni kibice, będą musieli zapłacić 61 euro. Dużo droższe będą oczywiście bilety na mecz finałowy. W tym przypadku trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1400 euro. Niezadowolenie wzbudza też fakt, że bilety dla miejscowych kibiców mają być tańsze, będą oni mogli kupić bilet już od 11 dolarów.

Podział drużyn na grupy

1 kwietnia odbyło się losowanie, w ramach którego poznaliśmy grupy w finałach Mistrzostw Świata. Czy losowanie było korzystne dla Polski? Trafiliśmy do grupy z drużynami z Argentyny, Meksyku i Arabii Saudyjskiej. Wszyscy zgodnie twierdzą, że mogło być dużo gorzej! Jak wyglądają pozostałe grupy?

  • A – Katar, Ekwador, Senegal, Holandia,
  • B – Anglia, Iran, USA, (Walia/Szkocja/Ukraina),
  • C – Argentyna, Meksyk, Arabia Saudyjska, Polska,
  • D – Francja, (Zjednoczone Emiraty Arabskie/Australia/Peru), Dania, Tunezja,
  • E – Hiszpania, (Kostaryka/Nowa Zelandia), Niemcy, Japonia,
  • F – Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja,
  • G – Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun,
  • H – Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa.