Krzysztof Bosak ogłasza zamiar udziału w prawyborach Konfederacji na kandydata na prezydenta

Podczas rozmowy w Radiu Plus, Krzysztof Bosak, lider Ruchu Narodowego, jednej z trzech partii składających się na Konfederację, przekazał informacje o swoim zamiarze startu w nadchodzących prawyborach. Wiadomość ta została następnie przytoczona przez „Super Express”. Bosak zadeklarował swój udział w ewentualnych prawyborach Konfederacji, które mają na celu wyłonienie kandydata na prezydenta.

W trakcie rozmowy radiowej, Bosak został zapytany, czy jego ambicją jest objęcie prezydentury. Odparł, że jego pragnieniem jest służyć społeczeństwu polskiemu na dowolnym stanowisku, na które postawi go polityka. Przyznał jednocześnie, że obecnie pełni funkcję wicemarszałka Sejmu i jest jednym z liderów Konfederacji.

Na sugestię, że aby objąć jakiekolwiek stanowisko publiczne, należy najpierw zgłosić swoją kandydaturę, Bosak odpowiedział: – Prawdopodobnie odbędą się prawybory w Konfederacji, które mają na celu wyłonienie kandydata na prezydenta. Zamierzam wystartować, jako lider Ruchu Narodowego, który jest jedną z trzech partii tworzących Konfederację. Jeżeli wyborcy zdecydują, że powinienem być ich kandydatem, tak się stanie. W przypadku wyboru innego kandydata, będę go wspierał – dodał.