Kosta Runjaic: Od zwolnienia z Legii Warszawa do prowadzenia Udinese Calcio w Serie A

Legia Warszawa podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Kostą Runjaicem, niemieckim trenerem piłkarskim. Jacek Zieliński, dyrektor sportowy klubu, uznał, że Runjaic nie jest w stanie zagwarantować sukcesów drużynie. Niezdolność do spełnienia oczekiwań spowodowała zwolnienie 53-letniego szkoleniowca pod koniec minionego sezonu. Teraz jednak Runjaic zdobył uznanie włoskiego klubu piłkarskiego Udinese Calcio.

Przez prawie dwa lata pełniąc funkcję trenera przy Łazienkowskiej, Runjaic odegrał kluczową rolę w osiągnięciach legionistów. Pod jego wodzą drużyna zdobyła wicemistrzostwo kraju, Puchar oraz Superpuchar Polski, a także awansowała do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Mimo to, w kwietniu 2024 roku, jego umowa została rozwiązana.

Niemiecki trener nie pozostawał bez pracy na długo. Zgodnie z doniesieniami włoskich mediów, Runjaic zostanie niebawem oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Udinese Calcio, znanej drużyny Serie A.

W nowym klubie Runjaic zastąpi Fabio Cannavaro, legendarnego obrońcę reprezentacji Italii. Udinese Calcio w poprzednim sezonie musiało toczyć ciężką walkę o utrzymanie w elitarnych rozgrywkach Serie A aż do końca sezonu i ostatecznie zakończyło rywalizację na 15. pozycji.