Choroba Jarosława Kaczyńskiego – grypa przeszkodziła w obecności na spotkaniu parlamentarzystów PiS

Na niedawnym zgromadzeniu parlamentarzystów partii Prawo i Sprawiedliwość nie było jednej znaczącej postaci, mianowicie Jarosława Kaczyńskiego. Powód jego nieobecności, jak się później okazało, nie miał nic wspólnego z polityką, a wynikał ze stanu zdrowia lidera partii. Jak stwierdziły osoby z najbliższego otoczenia polityka, Kaczyński zmagał się z grypą, ale na szczęście czuje się coraz lepiej.

Brak prezesa Kaczyńskiego na pierwszym zebraniu parlamentarzystów PiS wywołał niemałe poruszenie. Pojawiły się nawet domysły, że to sposób na uniknięcie stawienia czoła konsekwencjom wyborczej klęski. Niemniej jednak, rzeczywistość okazała się być inna.

Jak poinformowało otoczenie Jarosława Kaczyńskiego, naszłoby go przeziębienie typu grypowego. Na szczęście, prezes PiS przechodzi chorobę i każdego dnia czuje się coraz lepiej. Jest już na dobrej drodze do pełnego powrotu do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Informacje na temat stanu zdrowia prezesa partii doszły również do ucha jej liderów. Wszyscy członkowie Prawa i Sprawiedliwości zapewniają o pełnym poparciu dla swojego szefa i życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że inauguracyjne spotkanie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości odbyło się w atmosferze dużego napięcia, jak podają źródła medialne. Jak donosi „Super Express”, członkowie partii nalegali, aby nie rezygnować z dążenia do uzyskania większości sejmowej. Podkreślono również, jak ważna jest jednomyślność i dyscyplina.