Chińska firma DJI zapowiada wprowadzenie nowych modeli drona i gogli VR

W sieci pojawiły się ciekawe informacje dotyczące premiery najnowszych urządzeń od chińskiego giganta technologicznego, DJI. Przedstawione dane sugerują, że niedługo na rynku zobaczymy nową generację drona o nazwie DJI Avata 2 oraz headset VR DJI Goggles 3.

Pierwszym ze wspomnianych produktów jest dron DJI Avata 2, druga odsłona popularnej serii, który ma być wyjątkowo lekki, ważąc zaledwie 458 gramów. Interesującym elementem jego konstrukcji jest większy sensor CMOS 1/1.3″, co pozwoli na rejestrowanie obrazu z większym natężeniem światła. Rozdzielczość nagrywanego materiału ma wynosić 1080p przy aż 240 klatkach na sekundę. Dodatkowo, w dronie znajdzie się znacznie pojemniejsza bateria o mocy 50,1 Wh, w porównaniu do poprzedniego modelu posiadającego baterię 35,7 Wh.

Drugim sprzętem, który również wkroczy na półki sklepowe, są gogle VR dla dronów — DJI Goggles 3. Na ich temat informacje są nieco skromniejsze — wiadomo jednak, że będą wyposażone w dwie kamery umieszczone na froncie, które umożliwią korzystanie z funkcji passthrough. Interesującym szczegółem jest fakt, że nowy model będzie znacznie cięższy od poprzednika. Mowa tu o wadze 420 gramów, podczas gdy druga generacja ważyła jedynie 290 gramów.