Węgle do shishy – na które warto się zdecydować?

Shisha – nazywana także fajką wodną – zyskała sobie obecnie wyjątkową popularność w Europie. Można powiedzieć, że największy rozgłos przyniosły jej lokale gastronomiczne, w których często była ona oferowana klientom. Shisha pozwala się zrelaksować i odprężyć, a to właśnie na tym najbardziej nam zależy. Coraz więcej osób przekonywało się więc do shishy, a nawet zdecydowało się na to, by zakupić jej wybrany model na własny, domowy użytek. Jednocześnie nie można zapomnieć, że do palenia niezbędne są węgle do shishy. Na które z nich więc warto się zdecydować?

Kokosowe węgle do shishy – czym one się wyróżniają?

Wybierając węgle do shishy początkujący palacze mogą doświadczyć wielu problemów. Wraz ze wzrostem popularności kultowej już fajki wodnej, pojawiło się wiele rodzajów węgli do shishy, a jednym z nich są węgielki kokosowe. Czym się więc one wyróżniają? Otóż przede wszystkim można tu wskazać na ich wysoką jakość, a także dość ekologiczne spalanie – węgle do shishy kokosowe pozostawiają po sobie jedynie śladowe ilości popiołu. Oczywiście w przypadku tego typu węgli do shishy warto również wskazać to, że spalają się one wyjątkowo długo, więc pozwolą nam na optymalne cieszenie się shishą w zaciszu domowym. Ciekawostką jest fakt, że węgle do shishy kokosowe produkowane są pod różnymi postaciami. Na rynku będziemy mogli znaleźć kostki, krążki, a także kuleczki o różnej wielkości.

Samorozpalające węgle do shishy – co je cechuje?

Węgle do shishy, które możemy znaleźć na rynku, to również modele samorozpalające. Nie trzeba zbyt długo wyjaśniać czym się one wyróżniają, gdyż ich nazwa rozwiewa wszelkie wątpliwości. W przypadku węgli do shishy samorozpalających mówimy o prostym rozwiązaniu – idealnym dla początkujących palaczy – które pozwala na cieszenie się fajką wodną, bez konieczności poświęcania czasu na rozpalenie węgielków. Warto jednak zauważyć, że choć te modele redukują czas rozpalenia, to jednak spalają się one znacznie szybciej, co można uznać za ich największy mankament.

Które węgle do shishy warto więc wybrać?

Wybór węgli do shishy bazuje więc na węglach kokosowych lub samorozpalających. Oczywiście oba modele mają swoje wady oraz zalety, a ostateczna decyzja powinna być uzależniona od tego, jak duże doświadczenie posiadamy z fajką wodną. Początkujący docenią sobie węgle do shishy samorozpalające, gdyż pozwolą im na przygotowanie shiny w kilka sekund. Z kolei bardziej „zaawansowani” palacze, powinni zdecydować się na węgle do shishy kokosowe, gdyż pozwalają one na dłuższe czerpanie przyjemności z fajki wodnej.