Utrudnienia na drogach z powodu intensywnych opadów – Policja zapewnia wsparcie

Podróżowanie jest obecnie utrudnione ze względu na intensywne opady i zalegający śnieg. Policjanci aktywnie patrolują trasy, oferując pomoc i przypominając o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drogach w obliczu surowych warunków pogodowych. Gdzie są największe problemy? Czego kierowcy mogą się spodziewać w najbliższych dniach? Poniżej prezentujemy krótki przegląd sytuacji.

Policja pomaga kierowcom w trudnych warunkach na drogach. Wiele dróg jest pokryte pośniegowym błotem lub rozjechanym śniegiem z powodu intensywnych opadów. Jazda wymaga od kierowców dodatkowej ostrożności i zręczności w radzeniu sobie z tymi trudnymi warunkami. Patrole policyjne są rozmieszczone na wielu trasach, monitorując sytuację i oferując pomoc tam, gdzie jest to konieczne. W takich warunkach nadmierna prędkość może stanowić poważne ryzyko, dlatego policja gorąco apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i dostosowanie jazdy do panujących warunków pogodowych.

Obowiązkiem funkcjonariuszy, oprócz egzekwowania przepisów, jest również udzielanie pomocy podróżującym. Policjanci organizują objazdy, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Policja z Lubuskiego szczyci się tym, że nie tylko pomaga kierowcom uwięzionym w zaspach, ale również tym, którzy mieli problemy z akumulatorem. Kolejna dobra wiadomość to taka, że mimo trudnych warunków na wielu drogach lokalnych, większość głównych tras jest przejezdna. Na przykład dzisiaj (17.01; godz. 14:30) nie ma poważnych utrudnień na trasie DK3 między Bolkowem a Jelenią Górą.