Pracownicy w Polsce coraz częściej rozważają zmianę zatrudnienia. Powód jest zaskakujący i nie wiąże się z oczekiwaniem na wyższe zarobki.

Obserwujemy istotne modyfikacje trendów w obrębie rynku pracy w Polsce. Zgodnie z najnowszymi danymi badawczymi, dla przeważającej większości pracowników dzisiejsze priorytety wykraczają poza sferę finansową. Decydując o ewentualnej zmianie miejsca zatrudnienia lub kontynuacji obecnej pracy, pracownicy kierują się nie tylko poziomem otrzymywanych wynagrodzeń, ale również tym, jak są traktowani przez swojego pracodawcę. Specjaliści przewidują, że w 2024 roku możemy spodziewać się znacznej fali rezygnacji ze strony niedocenianych pracowników.

Coraz więcej pracowników zastanawia się nad możliwością zmiany stanowiska. Co jest powodem?
Większość pracowników wskazuje jako jedną z kluczowych motywacji do podjęcia decyzji o opuszczeniu dotychczasowego miejsca pracy nie tylko niewystarczające wynagrodzenie, ale także brak uznania ze strony swojego przełożonego.

Z przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy Pluxee Polska badania „Docenianie pracowników 2023” wynika, że aż 86 procent respondentów przyznaje, iż brak uznania ze strony szefa stanowi silny motyw do rozważenia zmiany pracy.